• Indywidualne spływy tratwą w gronie znajomych

  • Spływy tratwami firmowe i integracyjne

  • Męskie wypady na tratwę

  • Studenckie, szkolne i młodzieżowe spływy tratwami

  • Jednodniowe spływy tratwą w Dolinie Biebrzy

  • Piknik na trawie biebrzańskiej

  • Spływ chatą na tratwie

  • Wędkowanie z tratwy biebrzańskiej

TVS Telewizja Silesia - zapraszam do zapoznania się z krótkim filmem nakręconym przez TV Silesia, a ukazującym jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Biebrzańskiego Parku Narodowego jakim są spływy tratwami biebrzańskimi.


Porada zdrowo "biebrznięty"
Polska to nie tylko Monciak i Krupówki. W pierwszą podróż po Polsce Jakub wyruszył nad Dolinę Biebrzy. Na bagnach i torfowiskach Jakub Porada postanowił zażyć troszkę czystego powietrza z polskiej Amazonii. 

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY


Spływ tratwą po polskiej Amazonce, albo dancing nad morzem. Dziennikarz Jakub Porada udowadnia, że weekend w Polsce może być bardziej ekscytujący niż wakacje na Teneryfie. Porada poleca również wyprawę do miejsca, które nazywa polską Amazonią. Tamtejsi mieszkańcy wypożyczają turystom tratwy i częstują kartaczami oraz kiszką ziemniaczaną. Przygotowują także tajemniczy napój, który nazywają Duchem Puszczy.

SŁUCHAJ AUDYCJI


Po Dunajcu łodzią, a po Biebrzy tratwą - TVN Meteo

Sezon rozpoczął się także na Biebrzy na Podlasiu. - Warto tutaj przyjechać, żeby odpocząć od zgiełku miasta - powiedział, organizator spływów. - To jedyne w swoim rodzaju miejsce, największy park narodowy w Polsce, rozległe obszary, gdzie nawet szybciej niż człowieka zobaczymy łosia. Organizator powiedział, że z Warszawy można na Podlasie dojechać w zaledwie dwie godziny. Maj to także doskonały czas na obserwację ptaków. Organizator wyjaśnił, nie ma żadnego zagrożenia, bo Biebrza płynie dostojnie i wolno. Dodatkowo każdy pasażer tratwy dostaje kapok i tratwa za swoim wyposażeniu posiada koło ratunkowe.

 


Maciej Orłoś i Anna Karna zaprezentują atrakcje Doliny Biebrzy. Anna wybiera drogę przyrodniczą – dzika zwierzyna, ptaki, kontakt z nieskażoną przyrodą chronioną autorytetem Parku Narodowego. Maciek woli opowiadać o ludziach tu żyjących, historii, o poszanowaniu tradycji i umiejętności radzenia sobie w tych niezwykłych warunkach. Ania i jej rozmówcy będą przedzierać się przez niedostępne mokradła. Opowiedzą o niesamowitej florze i faunie w Dolinie Biebrzy (m.in. bataliony, gęsi, żurawie, sowy błotne, wodniczki, bieliki, łosie, wilki, bobry oraz szata roślinna: brzoza niska, rosiczka okrągłolistna, skalnica torfowiskowa, storczyk szerokolistny i wiele innych). Maciek zaś skupi się na wyrobie tutejszych specjałów: serów, sękacza, babki ziemniaczanej, kartaczy, blinów i przyrządzaniu lokalnych ryb. Pozna także gigantyczne obiekty obronne – Twierdzę Osowiec, która nigdy nie została zdobyta, mimo wielu intensywnych ataków na przestrzeni dziejów. Wraz z Maćkiem będziemy mieli okazję także zobaczyć niesamowite zjawisko - przeprawiające się przez rzekę stado krów. O tym, kto w ciekawszy sposób zaprezentuje odwiedzane miejsca, zadecydują sami widzowie.


#

© 2015 tratwy.pl

Mapa strony

  

joomla social share plugin

Biebrza24
16-310 Sztabin, ul. Polna 50
kom. (+48) 603-225-100
tel. (+48) 87 64-12-179
e-mail: biuro@biebrza24.pl